Aktualności

Sezon 2021

Szanowni Państwo

 

   Niebawem rozpocznie się kolejny sezon żeglarski, 01 maj to data umowna, bo dla wielu żeglarzy sezon trwa tak długo, jak długo istnieją chęci i warunki do pływania. Tym niemniej, w funkcjonowaniu Mariny okres pomiędzy 01.05 a 31.10 danego roku to czas wytężonej pracy. Funkcjonujemy w zwiększonym reżimie sanitarnym, bardzo proszę o zrozumienie i stosowanie się do obowiązujących reguł, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo ale i szacunek dla innych osób.

Jako marina dołożyliśmy starań, aby przygotować się do goszczenia Państwa w naszych obiektach. Miejsca postojowe są bezpieczne, pomosty cumownicze odnowione, przyłącza wody i prądu sprawne, wejścia na pomosty oraz do pomieszczeń socjalnych mają nowe systemy dostępowe umożliwiające wejście zarówno za pomocą kodu jak i karty. Cennik co do zasady pozostał ten sam, ograniczone zostały niektóre zniżki, obniżyliśmy cenę holowania aby zaakcentować, że na opłacie tej nie chcemy zarabiać, gdyż dotyczyła będzie zazwyczaj sytuacji losowej i jej funkcja to pokrycie poniesionych kosztów. Opłaty naliczane są obecnie w zależności od terminu - od 1 maja do 31 października danego roku obowiązuje opłata sezonowa, bez względu na to gdzie znajduje się jednostka. Marina w okresie sezonu ponosi zwiększone koszty i zasadnym było odejście od dotychczasowego podziału na „wodę” i „plac”.

 

   Konsekwentnie, w okresie od 1 listopada do 31 kwietnia, bez względu na to, gdzie będzie stała jednostka, naliczymy opłatę „poza sezonem”. Wyjątkowo, możliwe jest zawarcie umowy na cały rok w cenie opłaty poza sezonem, jeżeli jednostka będzie „wyslipowana” a rezydent nie będzie miał wyznaczonego miejsca na wodzie.

 

   Oddajemy do dyspozycji odświeżoną stronę internetową, na której oprócz wzoru umowy, regulaminów oraz deklaracji, publikować będziemy aktualne badania batymetryczne, jest to o tyle istotne, że dostrzegamy tendencję wypłycania się basenu żeglarskiego. Marina podjęła już działania zmierzające do naprawy, ale nie należy oczekiwać istotnych zmian w najbliższej perspektywie. Armatorzy posiadający zanurzenie większe niż 1,8 m, powinni z dużą roztropnością i uwagą manewrować w basenie żeglarskim.

 

   Z dużą przychylnością a w miarę możliwości oferując wsparcie, odnosimy się do inicjatyw organizowania regat na Zalewie Kamieńskim. Jak pokazuje dotychczasowa praktyka, nawet coniedzielne regaty „podwórkowe” organizowane przez naszych rezydentów (w szczególności armatorów jachtów klasy Birdie 24 oraz Compis 28) potrafią dostarczyć prawdziwych sportowo-żeglarskich emocji i pozostawić wrażenia godne morskich opowieści w portowych tawernach.

 

   Funkcjonowanie Mariny to sytuacja zmienna, pojawiają się wciąż nowe okoliczności, wyzwania, problemy, będziemy starali się oczywiście na bieżąco reagować, liczymy na Wasze zrozumienie i współpracę. Zachęcam wszystkich do przekazywania uwag, spostrzeżeń i pomysłów w jakiejkolwiek formie, telefonicznie, mailowo, w formie zwykłej kartki wrzuconej do skrzynki przy biurze Mariny, czy też w rozmowie bezpośredniej.

 

         W nowym sezonie życzę jak najwięcej pozytywnych wrażeń i bezpiecznego powrotu z każdego rejsu.

 

 

Sławomir Szwaja

 

26 kwietnia 2021

+48 661 213 391

Zaloguj

RODO

Polityka prywatności

Cennik i regulamin

Deklaracja dostępności

Al. Mistrzów Żeglarstwa 2,

72-400 Kamień Pomorski

 

Marina Sezonowa: +48 661 213 391

Marina Techniczna: 91 30 77 903

kontakt@marinakamienpomorski.pl

Pn-Pt 09:00-17:00

Marina w Kamieniu Pomorskim 2021 // Lorem Ipsum 

Kontakt