Aktualności

SEZON 2022

Szanowni Państwo

Niebawem rozpocznie się kolejny sezon żeglarski. Tak jak poprzednio tak i teraz podjęliśmy działania aby właściwie przygotować Marinę do okresu intensywnej eksploatacji. Staramy się aby obiekt był bezpieczny, sprawny oraz czysty. Dążymy do tego, aby komunikacja z rezydentami była jak najlepsza, przepływ informacji sprawny a obsługa kompetentna.

Nie na wszystko mamy wpływ, Marina jako podmiot gospodarczy musi funkcjonować w określonych warunkach rynkowych na ogólnych zasadach ekonomicznych, stąd zmiana cennika. Niektóre pozycje nie były zmieniane od 2018, a większość od 2019 roku. Poziom cen w marinie jest porównywalny do innych, tego typu obiektów. Marina prowadzi działalność gospodarczą i wszelkie koszty utrzymania pokrywa z pobieranych opłat. Nie maksymalizujemy zysku, bo statutowo ograniczony jest on do kilku procent rocznego budżetu. Wszelkie zatem podejmowane działania finansowo-remontowe mają na uwadze racjonalną gospodarkę posiadanymi zasobami.

Od trzech lat na naszej stronie internetowej publikujemy badania batymetryczne (będziemy to kontynuować), celem wykorzystania przez właścicieli, przede wszystkim, jachtów kilowych do bezpiecznego nawigowania w basenie jachtowym. Zachęcamy jednocześnie ( i ułatwiamy poprzez odnośniki na naszej stronie) do zapoznania się z informacjami o warunkach żeglugi, a przede wszystkim wykazami bezpiecznych zanurzeń publikowanymi przez Urząd Morski. Każdy właściciel jednostki musi sam podjąć decyzję, czy jest w stanie bezpiecznie żeglować, znając swoje umiejętności, sprzęt oraz podane warunki nawigacyjne.

Z uwagi na duży wzrost zainteresowania żeglarstwem, w szczególności posiadaniem własnej jednostki pływającej, już obecnie brakuje miejsc w Marinie. Oczywiście występują naturalne migracje, mamy ok 300 rezydentów, więc zwykłe zdarzenia losowe powodują zmiany, tym niemniej Marina podjęła działania mające na celu rozbudowę o kolejne miejsca. Efekt tych działań jest oczywiście niepewny, bo zależny od wielu czynników, przede wszystkim finansowania, ale obowiązkiem naszym jest planowanie i proponowanie rozwiązań korzystnych dla miasta i żeglarzy.

Tak jak poprzednio, zachęcam Państwa do komunikowania wszelkich swoich uwag w zakresie funkcjonowania naszego portu, zarówno tych bardzo konkretnych jak i ogólnych, które mogą wpłynąć na dalsze nasze działania. Nie wskazuję formy komunikacji, bo może być ona dowolna.

Stopy wody pod kilem i bezpiecznego powrotu z każdego rejsu.

 

Z poważaniem Sławomir Szwaja, Prezes Zarządu

 

12 kwietnia 2022

+48 661 213 391

Zaloguj

RODO

Polityka prywatności

Cennik i regulamin

Deklaracja dostępności

Al. Mistrzów Żeglarstwa 2,

72-400 Kamień Pomorski

 

Marina Sezonowa: +48 661 213 391

Marina Techniczna: 91 30 77 903

kontakt@marinakamienpomorski.pl

Pn-Pt 09:00-17:00

Marina w Kamieniu Pomorskim 2021 // Lorem Ipsum 

Kontakt